RESULTS RESULT
Official results
Zdroj dat: czechtriseries.cz
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | ŠVORC Michal |
BIG SHOCK TEAM o.s. |
CZE | 0:36:04.8 | 0:00:00.0 |
2. | ZADRAŽIL Lukáš |
E-On triatlon team |
CZE | 0:37:09.5 | 0:01:04.7 |
3. | ŠIMEČEK Michal |
TriSK ČB |
CZE | 0:37:48.2 | 0:01:43.4 |
4. | OLIWA Michal |
Sport Club Biuro Podrózy AS Szczecin |
POL | 0:38:08.8 | 0:02:04.0 |
5. | FENCL Marek |
Tri Club Vajgar Jindřichův Hradec |
CZE | 0:39:27.5 | 0:03:22.7 |
6. | JIRKŮ Petr |
Tri Club Vajgar Jindřichův Hradec |
CZE | 0:39:49.1 | 0:03:44.3 |
7. | MITRENGA Adam |
EKOL TEAM o.s. |
CZE | 0:40:30.9 | 0:04:26.1 |
8. | DOKULIL Jan |
TJ SPARTAK TŘEBÍČ |
CZE | 0:41:14.0 | 0:05:09.2 |
9. | GAJDOŠ Rastislav |
Hospitality TT |
SVK | 0:42:06.4 | 0:06:01.6 |
10. | NEKORANEC Matěj |
Author Tufo TRI LIFE Zlín |
CZE | 0:42:30.3 | 0:06:25.5 |
11. | POLÁK Tomáš |
CZE | 0:45:34.1 | 0:09:29.3 | |
12. | ROZPORKA Martin |
Tri Club Vajgar Jindřichův Hradec |
CZE | 0:46:13.7 | 0:10:08.9 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | ŠIMŮNKOVÁ Simona |
TriSK ČB |
CZE | 0:40:37.2 | 0:00:00.0 |
2. | TRČKOVÁ Eva |
EKOL TEAM o.s. |
CZE | 0:42:49.0 | 0:02:11.8 |
3. | KOVÁŘÍKOVÁ Barbora |
SPK Plzeň |
CZE | 0:43:46.6 | 0:03:09.4 |
4. | BAJEROVÁ Žaneta |
TITAN sport club Zlín |
CZE | 0:45:35.4 | 0:04:58.2 |
5. | HRTANOVÁ Zuzana |
ŠKP Triax |
SVK | 0:45:35.8 | 0:04:58.6 |
6. | KUNCLOVÁ Tereza |
E-On triatlon team |
CZE | 0:46:43.6 | 0:06:06.4 |
7. | MACKOVÁ Barbora |
E-On triatlon team |
CZE | 0:48:44.3 | 0:08:07.1 |
8. | MALOUŠKOVÁ Klára |
TJ SPARTAK TŘEBÍČ |
CZE | 0:50:38.2 | 0:10:01.0 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | MIKLÓŠOVÁ Ivona |
ŠK Atóm Levice |
SVK | 1:16:33.7 | 0:00:00.0 |
2. | GAJDOŠOVÁ Romana |
ŠK PEGAS Košice |
SVK | 1:18:06.5 | 0:01:32.8 |
3. | SKUHROVÁ Tereza |
OT SK SPORTPRESTIŽ |
CZE | 1:19:15.5 | 0:02:41.8 |
4. | VLČKOVÁ Veronika |
PSK KLATOVY |
CZE | 1:20:35.4 | 0:04:01.7 |
5. | GUNÁROVÁ Katarína |
ŠK Atóm Levice |
SVK | 1:21:01.9 | 0:04:28.2 |
6. | WIRTH Eszter |
Titan Triathlon Club Szeged |
HUN | 1:22:11.0 | 0:05:37.3 |
7. | POLÁČKOVÁ Pavlína |
EKOL TEAM o.s. |
CZE | 1:23:33.9 | 0:07:00.2 |
8. | WIŚNIEWSKA Magda |
KS UAM Triathlon |
POL | 1:25:28.1 | 0:08:54.4 |
9. | ZDRAŽILOVÁ Simona |
EKOL TEAM o.s. |
CZE | 1:27:16.8 | 0:10:43.1 |
10. | ANTKIEWICZ Aleksandra |
KS AZS-AWF Katowice |
POL | 1:27:30.4 | 0:10:56.7 |
11. | PROKOPOVÁ Daniela |
TJ BIŽUTERIE Jabl.N/Nisou |
CZE | 1:31:44.5 | 0:15:10.8 |
12. | DIATKOVÁ Kristýna |
EKOL TEAM o.s. |
CZE | 1:42:53.0 | 0:26:19.3 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | OSPALÝ Filip |
EKOL ELITE TRIATLON TEAM |
CZE | 2:01:38.1 | 0:00:00.0 |
2. | ČELŮSTKA Jan |
LABE TRI CLUB |
CZE | 2:01:40.7 | 0:00:02.6 |
3. | KRŇÁVEK Martin |
EKOL ELITE TRIATLON TEAM |
CZE | 2:02:47.7 | 0:01:09.6 |
4. | KRŠŇÁK Jakub |
USK Akademik o.s. |
CZE | 2:03:37.5 | 0:01:59.4 |
5. | KAŻMIERCZAK Mateusz |
UKS G-8 Bielany "DLA Piper" |
POL | 2:04:15.9 | 0:02:37.8 |
6. | ŘENČ Tomáš |
SK SLAVIA PRAHA |
CZE | 2:04:28.4 | 0:02:50.3 |
7. | KUCHAŘÍK David |
EKOL TEAM o.s. |
CZE | 2:04:58.0 | 0:03:19.9 |
8. | TOMASZ Marcinek |
KS AZS-AWF Katowice |
POL | 2:05:06.1 | 0:03:28.0 |
9. | PRZYMUSIŃSKI Filip |
KS UAM Triathlon |
POL | 2:05:14.3 | 0:03:36.2 |
10. | DVOŘÁK Ladislav |
EKOL ELITE TRIATLON TEAM |
CZE | 2:05:36.4 | 0:03:58.3 |
11. | KUBÍNEK František |
EKOL ELITE TRIATLON TEAM |
CZE | 2:06:16.3 | 0:04:38.2 |
12. | KLEMENT Jan |
EKOL TEAM o.s. |
CZE | 2:07:20.7 | 0:05:42.6 |
13. | KROUPA Tomáš |
EKOL ELITE TRIATLON TEAM |
CZE | 2:08:07.1 | 0:06:29.0 |
14. | ŠLAJS Petr |
TTK SLAVIA VŠ PLZEŇ |
CZE | 2:08:32.4 | 0:06:54.3 |
15. | ORLICKÝ Andrej |
TRIATLON TEAM TRNAVA |
SVK | 2:08:53.7 | 0:07:15.6 |
16. | MAIWAELDER Lukáš |
EKOL ELITE TRIATLON TEAM |
CZE | 2:10:38.0 | 0:08:59.9 |
17. | VOLÁR Jan |
SK OMT PARDUBICE |
CZE | 2:11:20.7 | 0:09:42.6 |
18. | KOŘÍNEK Tomáš |
LABE TRI CLUB |
CZE | 2:11:49.2 | 0:10:11.1 |
19. | ŠURDA Pavol |
Tri Club Vajgar Jindřichův Hradec |
SVK | 2:13:26.4 | 0:11:48.3 |
20. | MÜNSTER Pavel |
LABE TRI CLUB |
CZE | 2:17:26.7 | 0:15:48.6 |
21. | PATÁK Pavel |
TTK SLAVIA VŠ PLZEŇ |
CZE | 2:17:48.4 | 0:16:10.3 |
22. | KOZEL Tomáš |
SK SLAVIA PRAHA |
CZE | 2:20:40.8 | 0:19:02.7 |
23. | TOUL Filip |
ŠUMAVSKÝ TRIATLON |
CZE | 2:20:48.2 | 0:19:10.1 |
24. | GLASER Václav |
FORT SMC |
CZE | 2:21:13.0 | 0:19:34.9 |
25. | HOTAŘ Pavel |
JPK AXIS |
CZE | 2:25:24.7 | 0:23:46.6 |
26. | KLODA Petr |
Novatop Lapierre |
CZE | 2:27:32.6 | 0:25:54.5 |
27. | GRABMÜLLER Ivo |
B a H TRIATLON Č. BUDĚJOVICE |
CZE | 2:30:22.9 | 0:28:44.8 |
28. | MALEŇÁK Filip |
VSK VUT BRNO |
CZE | 2:33:08.8 | 0:31:30.7 |
29. | HARTMAN Karel |
SK OMT PARDUBICE |
CZE | 2:33:16.7 | 0:31:38.6 |
30. | BEZCHLEBA Petr |
SK Cyklo Chlubna |
CZE | 2:35:46.1 | 0:34:08.0 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | FRINTOVÁ Vendula |
EKOL ELITE TRIATLON TEAM |
CZE | 2:16:48.6 | 0:00:00.0 |
2. | VODIČKOVÁ Radka |
EKOL ELITE TRIATLON TEAM |
CZE | 2:18:03.8 | 0:01:15.2 |
3. | KUŘÍKOVÁ Petra |
TJ BIŽUTERIE Jabl.N/Nisou |
CZE | 2:23:19.7 | 0:06:31.1 |
4. | HLAVÁČOVÁ Barbora |
ŠUMAVSKÝ TRIATLON |
CZE | 2:28:50.5 | 0:12:01.9 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | KALUS Jiří |
EKOL TEAM o.s. |
CZE | 1:05:11.3 | 0:00:00.0 |
2. | TARNAI László |
Titan Triathlon Club Szeged |
HUN | 1:05:17.2 | 0:00:05.9 |
3. | TOMASZ Brembor |
POL | 1:05:41.3 | 0:00:30.0 | |
4. | JAKUB Goliniewski |
KS AZS-AWF Katowice |
POL | 1:06:13.4 | 0:01:02.1 |
5. | SPÁLENSKÝ Robert |
OT SK SPORTPRESTIŽ |
CZE | 1:06:19.4 | 0:01:08.1 |
6. | FAZEKAŠ Tadeáš |
ŠK Atóm Levice |
SVK | 1:06:44.4 | 0:01:33.1 |
7. | LINDUŠKA František |
B a H TRIATLON Č. BUDĚJOVICE |
CZE | 1:07:23.6 | 0:02:12.3 |
8. | NOVÁK Lukáš |
TJ BIŽUTERIE Jabl.N/Nisou |
CZE | 1:08:04.1 | 0:02:52.8 |
9. | KRÁTKÝ Štěpán |
OT SK SPORTPRESTIŽ |
CZE | 1:08:12.2 | 0:03:00.9 |
10. | KUČERA Vítězslav |
TJ SPARTAK TŘEBÍČ |
CZE | 1:08:13.6 | 0:03:02.3 |
11. | DUBA Gergely |
ŠK Atóm Levice |
SVK | 1:08:36.9 | 0:03:25.6 |
12. | RYMEŠ Karel |
TJ SPARTAK TŘEBÍČ |
CZE | 1:08:40.7 | 0:03:29.4 |
13. | CZYSZ Robert |
UAM Triathlon Poznan |
POL | 1:08:46.1 | 0:03:34.8 |
14. | DUBAJ Ondrej |
SMTA NITRA |
SVK | 1:08:46.9 | 0:03:35.6 |
15. | KUNCL Šimon |
E-On triatlon team |
CZE | 1:09:10.5 | 0:03:59.2 |
16. | DEMUTH Martin |
1.SVG HOHE WAND |
AUT | 1:10:09.2 | 0:04:57.9 |
17. | ŠTEUČEK Martin |
Aquapark Turčianske Teplice |
SVK | 1:10:45.1 | 0:05:33.8 |
18. | STEFAŃSKI Rafał |
KS UAM Triathlon |
POL | 1:10:55.9 | 0:05:44.6 |
19. | STEFÁN Máté |
HUN | 1:11:26.4 | 0:06:15.1 | |
20. | PROKOP Tomáš |
TJ BIŽUTERIE Jabl.N/Nisou |
CZE | 1:11:51.2 | 0:06:39.9 |
21. | MICHALAK Łukasz |
KS UAM Triathlon |
POL | 1:12:53.3 | 0:07:42.0 |
22. | GELLÉN Tamás |
HUN | 1:13:51.2 | 0:08:39.9 | |
23. | KNEDLA Denis |
TITAN sport club Zlín |
CZE | 1:15:54.9 | 0:10:43.6 |
24. | HOURA Tomáš |
SK SLAVIA PRAHA |
CZE | 1:17:29.6 | 0:12:18.3 |
25. | KEŇA David |
TITAN sport club Zlín |
CZE | 1:19:12.6 | 0:14:01.3 |
26. | BORČIN Vladimír |
Tri Club Vajgar Jindřichův Hradec |
CZE | 1:30:00.6 | 0:24:49.3 |
Statistics
Number of registered | 142 |
---|---|
Registered - Men | 104 |
Registered - Women | 38 |
Started | 110 |
Finished | 94 |